Początki Fundacji sięgają roku 1992, kiedy to grupa zapalonych do działania osób postanowiła powołać organizację o nazwie „Nowy Początek”. Jak sugeruje nazwa celem Fundacji było wówczas pomaganie osobom w problemach, głównie alkoholowych. Na przestrzeni lat cele działalności ewoluowały w kierunku pomocy rodzinie w różnych obszarach życia, aby ostatecznie w roku 2010 rozpocząć pracę wśród dzieci osieroconych.

I tak flagowym projektem działań Fundacji stała się Rodzinna Piecza Zastępcza, polegająca na organizacji wypoczynku letniego czy wyprawek szkolnych oraz regularnej pomocy, w tym również humanitarnej. Ta ostatnia rozwinęła się to tego stopnia, że dziś Fundacja świadczy pomoc tysiącom ludzi w Polsce oraz coraz częściej poza jej granicami.