WOLONTARIAT W FUNDACJI ESPA

Wystarczy niewiele, aby zmienić świat na lepsze. Twoje zaangażowanie ma znaczenie.

Różne są powody zaangażowania osób, poświęcających dobrowolnie swój czas, ale zawsze wiąże się to z uświadomioną potrzebą ” Dzielenia się sobą” z innymi. Bezinteresowna pomoc świadczy o człowieku, o jego wrażliwości, dojrzałości i postawie. Wolontariat jest otwarty na innych. Atmosfera na wolontariacie sprawia że wszyscy są życzliwi i każdemu się „chce”. Sami z siebie, bez wynagrodzenia, robimy coś dobrego dla innych, dla idei, bo lubimy pomagać.

Dla kogo jest wolontariat?

Wolontariuszem może zostać każdy, nie ma tu żadnych ograniczeń wiekowych. Jedynym warunkiem są dobre chęci. Wolontariusz dobrowolnie angażuje się na rzecz Fundacji i innych osób. Oferuje im swój wolny czas i umiejętności, uśmiech i dobre słowo, przytulenie lub uścisk dłoni.

Młodzież szkolna

Dorośli w wieku produkcyjnym

Seniorzy

Formy wolontariatu

Sortowanie art. przemysłowych i odzieży.

Przygotowanie paczek socjalnych, pakietów okolicznościowych.

Załadunek, rozładunek, transport.

Udział w imprezach okolicznościowych.

Poznaj naszych wolontariuszy