pomagamy POMAGAĆ

CZY WIESZ ILE MARNUJE SIĘ ŻYWNOŚCI?

9,5 miliona ton żywności marnuje się co roku w naszym kraju tylko dlatego, ze nie spełnia już norm sklepowych lub kończy się jego data ważności. A są tysiące ludzi, tysiące rodzin, samotnych rodziców, którzy chętnie otrzymaliby taką żywność i przetworzyli w domowym zaciszu na swój własny sposób. Dla siebie, dla swoich dzieci, dla rodzin zastępczych, dla najbliższych potrzebujących.

Czy wiesz, że w Polsce ok. 1,6 miliona osób żyje w skrajnym ubóstwie, czyli dysponuje miesięczną kwotą mniejszą niż 600zł na osobę w rodzinie? A to oznacza, że każdego dnia rodziny, samotni rodzice, osoby starsze czy chore stają przed dylematem co kupić: jedzenie, leki czy rachunki. Obecna sytuacja na świecie, pogłębia się kryzys – wielu ludzi traci pracę, poważnie choruje, żyje w izolacji.

Fundacja ESPA w ramach swojej prawie 30-letniej pomocy humanitarnej pozyskuje/ratuje taką żywność od największych polskich branży spożywczych i przekazuje ją najbardziej potrzebującym. Są to warzywa, owoce, pieczywo, mleko, napoje, sery, czasem również mięso i wędliny. Przyjmujemy również chemię gospodarczą, artykuły przemysłowe i higieniczne, a także kosmetyki.

Osób, które tej pomocy wymagają, jest coraz więcej. Więc jeśli jesteś przedsiębiorcą, franczyzobiorcą, managerem sklepu, a może Samorządowcem czy Urzędnikiem Państwowym i masz wpływ na to, co wydarza się z żywnością, której nie można już sprzedać w marketach – odezwij się do nas. My wiemy, jak ją zagospodarować i przekazać tym najbardziej potrzebującym.

Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcieliby przekazać produkty do kontaktu z nami:

espa@fundacjaespa.org