CZY WIESZ ILE MARNUJE SIĘ ŻYWNOŚCI?

W naszym kraju co roku marnuje się 9,5 miliona ton żywności, tylko dlatego, że nie spełniają już norm sklepowych, bądź kończy się jego data ważności. Tymczasem tysiące ludzi i rodzin, samotnych rodziców chętnie otrzymałoby taką żywność i na swój sposób przetworzyło ją w domowym zaciszu. Dla siebie, dla swoich dzieci, dla rodzin zastępczych, dla potrzebujących najbliższych.

Czy wiesz, że w Polsce ok. 1,6 miliona osób żyje w skrajnym ubóstwie, czyli dysponuje miesięczną kwotą mniejszą niż 600 zł na osobę w rodzinie? A to oznacza, że każdego dnia rodziny, samotni rodzice, osoby starsze czy chore, stają przed dylematem, co kupić: jedzenie, leki czy rachunki?

Obecna sytuacja na świecie i pogłębiający się kryzys powoduje, że wiele ludzi traci pracę, poważnie choruje, żyje w izolacji.

Fundacja ESPA w ramach swojej prawie 30-letniej pomocy humanitarnej pozyskuje/ratuje taką żywność od największych polskich branży spożywczych i przekazuje ją najbardziej potrzebującym. Są to warzywa, owoce, pieczywo, mleko, napoje, sery, czasem również mięso i wędliny. Przyjmujemy również chemię gospodarczą, artykuły przemysłowe i higieniczne, a także kosmetyki.

Osób, które tej pomocy wymagają, jest coraz więcej. Więc jeśli jesteś przedsiębiorcą, franczyzobiorcą, managerem sklepu, a może Samorządowcem czy Urzędnikiem Państwowym i masz wpływ na to, co dzieje się z żywnością, której nie można już sprzedać w marketach –  odezwij się do nas. My wiemy, jak ją zagospodarować i przekazać tym najbardziej potrzebującym.

Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcieliby przekazać produkty do kontaktu z nami: espa@fundacjaespa.org